Miyuki Nedir?

 

Son yıllarda adını sık sık duymaya başladığımız ve özellikle takı tasarımcılarının vazgeçilmez malzemelerinden biri olan miyuki boncuk son zamanlarda trend haline gelmiştir.

  Miyuki, 1949 yılında Japonya’nın Hiroshima kentinde kurulmuş bir firmadır ve dünyanın en kaliteli kum boncuk üreticisi olarak bilinmektedir. Miyuki boncuğunun ham maddesi sadece Hiroshima bölgesinde çıktığı için Japonlara özgü bir takı malzemesi olarak piyasada yerini almıştır. Ham maddesi cam cürufu tarzından olan bu taş ve boncukların boyutlarının ve renklerinin özdeş olması ve ebatlarında belli bir standardın oturmuş olması kalitelerini arttırır. Miyuki boncuklar, kum boncuk kategorisinde yer alan özel ürünlerdir. Fakat kum boncuklardan biraz daha büyük olurlar ve geometrik köşeleri bulunur. Miyuki boncuğundan yapılar takılar son derece kaliteli olur.

  Sıradan kum boncuk çeşitlerinden çok daha dayanıklılardır ve bu sebeple kolye ucu, bileklik, küpe gibi birçok takı yapımında miyuki boncuk tercih edilir. Mileni Silver, en özgün miyuki tasarımlarını sizler için satışa sunuyor. Farklı pek çok model ve renkteki miyuki takılarımıza göz atmayı unutmayın!