Gümüş Takı Neden Tercih Edilir? 

 

   Gümüş, takı sektöründe altından sonra en çok tercih edilen madenler arasında yer almaktadır ve gümüş takılar sevdiklerimize hediye alacağımız zaman ilk seçeneklerimizden birisi olur. Her insanın altın takı takamaması bunun en önemli sebeplerinden birisidir.

   Bazı insanların altına alerjisi olduğu için altın takı takmaktan kaçınırlar. Takı severlerin en büyük sorunlarından olan altın alerjisine en güzel çözüm ise gümüş takılardan geçer. Altına alerjisi olan kişilerde takının değdiği bölgede kızarmalar veya döküntüler oluşabilir. Kaşıntı ve yaralarla sonuçlanan bu alerjik reaksiyonlar sonucunda kişiler gümüşe yönelmektedirler. Kişinin bünyesine göre alerji faktörü değişse de gümüşün alerji oluşturma olasılığı altına göre daha düşüktür.

   Aynı zamanda gümüş takıların maliyeti altına göre çok daha azdır. Kolye, küpe, bileklik, yüzük ve daha birçok kategoride gümüş takıyı onlarca model ve desen seçeneğiyle her bütçeye uygun olarak satın almak mümkündür.

   Gümüş takıların bir diğer tercih edilme sebebi ise şık ve kullanışlı olmalarıdır. Hem günlük kıyafetlere hem de gece kıyafetlerine kolayca uyum sağlayabilecek pek çok gümüş takı modeli bulunmaktadır. Sadece özel zamanlarda değil gündelik yaşamda da bu takılar oldukça rahat bir şekilde kombinlenebilir. Altının sarı parıltısındansa gümüş takıların çok daha zarif ve mücevher gibi durması insanların gönlünü fetheder.